Lærte om norsk arkitektur
I føremiddag deltok Hennar Majestet Dronninga på Utanriksdepartementets møte for kulturmedarbeidarane ved norske ambassadar verda over. Norsk arkitektur var temaet.
Saman med kulturmedarbeidarane fekk Dronning Sonja ei innføring i norsk arkitektur i eit internasjonalt perspektiv.
Gjennom korte presentasjonar kasta møtet lys over tema som:
- Korleis er norsk arkitekturs internasjonale posisjon?
- Kva pregar norsk arkitektur, og korleis blir han vurdert?
- Kvifor er berekraft viktig i spørsmålet om arkitektur?
- Kor langt kan Noreg strekkje ambisjonane sine?
Møtet fekk òg fagleg påfyll frå direktør Stein Olav Henrichsen ved Munchmuseet, som snakka om den internasjonale strategien til museet.
Offisiell middag
I kveld er Dronninga til stades ved den offisielle middagen på Akershus Slott som statsråd Thorhild Widvey held for kulturutsendingane.
Aktuelle saker

Lunsj for Latvias president
Latvias president, Hans Eksellense Edgars Rinkēvičs, er på offisielt besøk i Noreg. Den Høgvørde Kronprinsregenten tok i dag imot presidenten i audiens etterfølgt av lunsj på Det kongelege slottet.

Industribygda Glomfjord
Hans Kongelige Høyhet Kronprinsregenten besøkte denne uken Statkraft og deres kraftverk i Glomfjord.