Hopp til innholdet

ADA 2nd Hand & Café

Prinsesse Märtha Louise åpnet butikken ADA 2nd Hand & Café på Bislett i Oslo i ettermiddag. Prinsessen ble også den første kunden i bruktbutikken som drives av arbeidsmarkedsbedriften Adaptor AS.

12. juni 2013

Prinsessen ga bort en svart kåpe til bruktbutikken - og kjøpte selv en ny, lys en (Foto: Stian Lysberg Solum / NTB scanpix)


De ansatte i butikken og kafeen er mennesker med ulik funksjonshemming som får opplæring og arbeidstrening.

Etter selve åpningen fikk Prinsessen omvisning i butikken og hilste på de ansatte som jobber her. De driver med salg av dameklær, barneklær, glass og interiør, i tillegg til reparasjon av jær-stoler og produksjon av Candy Bouquet med nøtter, juice og smoothies.

Ble første kunde

I avdelingen for dameklær ga Prinsessen bort en sort ullkåpe - for så å bli butikkens første kunde. Prinsesse Märtha Louise kjøpte både gaver til barna og en ny-gammel kåpe til seg selv.

Avslutningsvis opptrådte noen av de ansatte med sang og dans mens det ble servert egenproduserte kanelboller og kaffe.

Og Prinsessen hadde sin nye kåpe på da hun gikk.

Prinsesse Märtha Louise er beskytter for Norges Blindeforbund som eier Adaptor.

ADA 2nd Hand & Café

Prinsessen ga bort en svart kåpe til bruktbutikken - og kjøpte selv en ny, lys en (Foto: Stian Lysberg Solum / NTB scanpix)
Prinsessen i samtale med ansatte på ADA 2nd Hand & Café (Foto: Stian Lysberg Solum / NTB scanpix)
Prinsesse Märtha Louise åpner ADA 2nd Hand & Café (Foto: Stian Lysberg Solum / NTB scanpix)