Hopp til innholdet

Kongeparet besøker Siljan og Nissedal

Deres Majesteter Kongen og Dronningen besøker Siljan og Nissedal kommuner 20. og 21. oktober. Dette markerer en milepæl. Etter besøkene i Siljan og Nissedal har alle landets kommuner fått offisielt besøk av enten Kong Harald, Dronning Sonja eller Kongeparet sammen.

17. august 2026

Kongeparet besøker Siljan 20. oktober før turen går videre til Nissedal 21. oktober.

– Vi ser veldig frem til å ta imot Kongeparet i Telemark. Dette er en flott anledning til å vise frem to kommuner med sterke lokalsamfunn, et aktivt frivillig liv og et engasjert nærings- og kulturliv, sier statsforvalter Trond Rønningen.

De siste kommunene på besøkslisten

Gjennom mange år har Kongeparet reist landet rundt for å møte mennesker der de bor og lever. Med besøkene til Siljan og Nissedal vil alle landets kommuner ha fått offisielt besøk av enten Kongen, Dronningen eller Kongeparet sammen.

– Dette blir en stor og gledelig begivenhet for både kommunene og Telemark. Vi samarbeider nå tett med Siljan og Nissedal for å legge til rette for et program som viser frem det beste kommunene har å by på, sier Rønningen.

Mer informasjon kommer

Informasjon om program og presseakkreditering vil bli gjort tilgjengelig nærmere besøket.